pilates vo flowpilates

Už viac ako 18 rokov sa venujeme pilates cvičeniu a vzdelávaniu pilates inštruktorov.  Ako jediné centrum na Slovensku patríme do siete školiacich centier americkej spoločnosti Balanced Body Education, Inc., ktorá vzdeláva pilates inštruktorov po celom svete.

Na vzdelávaní budúcich pilates inštruktorov spolupracuje kvalifikovaný lektorský tím, ktorí získal svoje vedomosti a odborné zručnosti mnohoročným vzdelávaním sa a vlastnou praxou.

Okrem cenných poznatkov v obore posúvajú budúcim inštruktorov aj nadšenie a radosť pre zdravý pohyb a zlepšenie kvality života prostredníctvom pilatesu.

Kurzy sú vhodné nielen pre záujemcov, ktorí sa chcú venovať pilatesu profesionálne, ale aj pre nadšencov zdravého pohybu.

Kategórie

Kurzy Pilates inštruktor

Odborné školenia

Školenia s pomôckami

Konzultačné stretnutia s lektormi

Balanced body USA

Balanced Body® USA je medzinárodne známa pilates spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčších svetových poskytovateľov vybavenia a vzdelávania pre pilates cvičenie.

Spoznajte náš lektorský tím

Akadémiu FLOW pilates tvorí tím lektoriek, s ktorými sa môžte stretnúť nielen v rámci kurzov a školení, ale taktiež pri mentorských stretnutiach a priamo pri pilates hodinách v Banskej Bystrici a Brezne.

PaedDr. Adriana Bíreš

PaedDr. Adriana Bíreš

inštruktorka pilates Janka Kováčová

Janka Kováčová

01

jediné školiace centrum Balanced body na Slovensku

17

viac ako 17 rokov praxe v starostlivosti o zdravie

300

viac ako 300 vyškolených pilates inštruktorov

3000

viac ako 3000 odučených hodín vo vzdelávaní

Často kladené otázky

Nie je nevyhnutné mať predchádzajúce skúsenosti s pilates cvičením, ale je to veľmi vítané. Je to vhodné a potrebné najmä preto, aby záujemca vedel, aký druh cvičenia pilates je a z tohto dôvodu neprišlo k nedorozumeniu, resp. nesplneniu očakávaní ohľadne obsahu a typu cvičenia.
Nie je potrebné mať predchádzajúce športové vzdelanie. V kurze sa postupuje od úplných základov a je stavaný a vhodný tak pre športovcov ako aj pre športových laikov, ktorí sa chcú naučiť, ako správne cvičiť.
Kurz je možné absolvovať aj pri niektorých zdravotných obmedzeniach, odporúčam túto skutočnosť skonzultovať s lekárom a taktiež s nami. Je potrebné rátať s tým, že počas kurzu a aj v čase vlastnej prípravy na kurz je nevyhnutné cvičiť. Pri výučbe cvikov sa vždy učia aj varianty resp. modifikácie cvikov pri rôznych zdravotných problémoch.
Po získaní certifikátu je potrebné sa registrovať do databázy športových odborníkov. Po potvrdení registrácie je na Vás, akú formu podnikania zvolíte a akú prevádzku si otvoríte. Je možné sa zamestnať, pracovať na živnosť alebo založiť si vlastné podnikanie. Certifikát je samozrejme potrebný na vykonávanie činnosti pilates inštruktora a môže byť tiež vyžiadaný pri kontrole z inšpektorátu práce a podobne.

Jednotlivé časti kurzu prebiehajú v sobotu a v nedeľu, v čase od 8:00 do 16:00 hod.

Vymeškanú časť je nutné si nahradiť individuálne po dohode s lektorkou.

Newsletter

Dostávajte od nás aktuálne novinky a informácie ohľadom vzdelávania.